Program konference in urnik predavanj
BIM je postal skupni imenovalec vseh panog v arhitekturi in gradbeništvu. Tako so informacijske tehnologije spodbudile udeležence k tesnejšemu in bolj povezanemu sodelovanju pri načrtovanju projektov, kot tudi pri kasnejši uporabi in vzdrževanju objektov.
Na CGS PLUS konferenci vam bomo pokazali, kako potisniti meje BIM še dlje in kako z naprednimi Autodesk rešitvami razširiti znanje informacijskega modeliranja. Predstavili vam bomo zanimive BIM projekte iz Slovenije in tujine ter najsodobnejše tehnologije v načinu predstavljanja projektov. S tehnologijami kot so VR, AR in AI boste lahko videli, kako na inovativen način vaše projekte optimizirate in naredite še atraktivnejše.
Registracija udeležencev
Uvodni nagovor CGS plus
Tomaž Dimnik, CGS plus
Autodesk BIM360 – solution for Investors, Contractors, Project Managers and more
Andrzej Samsonowicz, Autodesk
Autodesk has a wide portfolio of cloud services which significantly expand different programs functionality. This session will demonstrate the benefits BIM360 tools for Investors, Contractors, Project Managers and more.
hsbcad – 3D CAD/CAM for Timber Building Design based on Autodesk Technologies
Martin Dittberner, hsbcad GmbH
V AutoCAD Architecture bodo prikazane rešitve za 3D arhitekturno zasnovo in pripadajočo dokumentacijo za proizvodnjo lesenih montažnih elementov. Letošnja novost podjetja je Hsbtimber, dodatna orodja, ki omogočajo poenostavljeno delo z lesenimi elementi v platformi Autodesk Revit.
Predstavitev projekta BIM - Armiranobetonski trgovski objekt z jekleno streho
Jaka Zevnik, Elea iC
BIM se že vrsto let pojavlja v sodobnem načrtovanju, gradnji in pri vzdrževanju gradbenih objektov. Predavatelj, ki prihaja iz podjetja Elea iC, bo na praktičnem primeru armiranobetonskega trgovskega objekta prikazal, kako se s tehnologijo in procesi spopadajo v podjetju ter kako so BIM implementirali v njihov delovni proces.
Odmor
Praktični prikaz uporabe BIM v tujini - 10 korakov bližje BIM
Vedran Orešić, Prior
Kroz višegodišnji rad u BIM-u bilo na projektima, implementaciji ili obučavanju korisnika za rad s alatima prošao sam više puta korake s kojima se sretnemo svi mi na putu u BIM. Kroz primjer BIM putovanja tvrtke de Architekten Cie. ukazati ću na neke od njih kako bi ohrabrio buduće ili sadašnje putnike na tom putu, i nadam se, olakšao ili ubrzao im neke odluke. Uz iskustva iz prakse vidjeti ćemo i kako iskoristiti neke prednosti novih tehnologija da nam svakodnevni rad bude što efikasniji i ugodniji.
Project Fractal - Generative design in AEC
Andrzej Samsonowicz, Autodesk
Project Fractal je spletna aplikacija, s katero lahko dinamične modele, pripravljene v Autodesk Dynamo Studio, naredimo najbolj učinkovite. Definiramo omejitve, cilje in energetske zahteve ter avtomatsko generiramo različne možnosti oblikovanja. Projekt Fraktal se uporablja za optimizacijo in analizo dizajna.
Vse dimenzije BIM
Mateja Matko, CGS plus
Blaž Budja, Jereb in Budja arhitekti
Uroš Barlič, KobiLabs
Matej Možina, REM
Danilo Malnar, CGP
Na predavanju bomo govorili o vseh dimezijah BIM. Praktično bodo prikazane 3D, 4D, 5D in 6D komponente različnih strok v okolju Autodesk. Sledi diskusija o izkušnjah in praksi strokovnjakov. Pogovarjali se bomo, kako se že uporablja dimenzije BIM, kakšna je realna slika v Sloveniji in na kakšne težave naletijo projektanti, proizvajalci in izvajalci v procesu BIM.
Odmor
Sponzorsko predavanje - Trimo BIM izkušnja: razlogi, prednosti in aplikacije
Mitja Vovko, Trimo
Družba Trimo je leta 2013 kot prvo slovensko podjetje na področju gradbeništva in arhitekture razvila inteligentno orodje Qbiss One BIM za celovito oblikovanje in izgradnjo fasadnega ovoja. Z njim smo vstopili v globalni proces Informacijskega modeliranja zgradb. Trimo je z orodjem Qbiss One BIM izvedel inovativni postopek kolaborativnega načrtovanja fasade na projektu enega najsodobnejših poslovnih objektov. Pilotni projekt je pokazal prednosti brezpapirnega komuniciranja z izmenjavo formata . ifc, pomagal pri nadaljnjem razvoju produkta ter vpeljal delo na t.i. koordinacijskem modelu.
VR state of the art for AEC design
Zlatko Vidrih, GoTouchVR
Navidezna resničnost z impresivno hitrostjo postaja del vsakdanjosti, predvsem v zabavni industriji pri prenosu dogodkov, koncertov in športnih prireditev, 360-stopinjski fotografiji, videu in računalniških igricah. Tudi na področju AEC je za navidezno resničnost vedno več zanimanja, saj jo uporabljajo pri projektiranju krajinske arhitekture, notranjem in industrijskem oblikovanju, trženju nepremičnin ipd.